Zkušení sázkaři si dělají podrobné sázkové analýzy, v nichž má svoje místo mnoho různých proměnných včetně aktuální formy, zranění, nebo vzájemných statistik. Spousta sázkařů a dokonce i těch nejzkušenějších sázkařů přitom však zapomíná na počasí. A to je chyba. Počasí může průběh zápasu ovlivnit stejně, jako zranění hvězdného hráče, aktuální forma a další spousta proměnných. V tomto článku se na problematiku počasí v sázení zaměříme, doufáme, že vám to v sázení pomůže.
Důležitému vlivu počasí na výkon týmu si jsou vědomy i profesionální sportovní týmy. Některé z nich dokonce najímají zkušené meteorology, nebo pravidelně nakupují data z meteorologických stanic. Na očekávané počasí pak svoje hráče důkladně připravují a někdy přichází na řadu dokonce i změna strategií.
Pokud sázením nevyděláváte sta tisíce, zaměstnávat meteorology si dovolit nemůžete. Ale to vůbec nevadí. Stačí, abyste věděli, jakým způsobem se počasí promítá do výkonů týmů v jednotlivých sportovních událostech a abyste jeho vliv neignorovali.
Na následujících řádcích vás seznámíme s vlivem počasí na nejrůznější sporty.
Nejproblematičtějším počasím ve fotbalu je déšť. Když prší, míč se pohybuje rychleji a navíc klouže. To je problém nejen pro obránce, ale také pro brankáře. Zdaleka nejvíce pak deštěm trpí týmy, které preferují rychlé kombinace.
Při silném dešti ale vodou nasákne celé hřiště a dochází k opačnému problému. Na promočených místech vznikají louže a na nich se potom míč zastavuje. To znamená zpomalení hry a snížení přesnosti. Zajímavé je, že ve velkém dešti se často snižuje celkový počet gólů, zatímco při malém deštíku se celkový počet gólů zvyšuje.
Platí, že deštěm více trpí týmy z nižších lig. Tyto týmy si totiž obvykle nemohou dovolit profesionální údržbu hřiště, takže při dešti na hřišti vzniká oraniště.
Suma sumárum to znamená, že před každou sázkou na fotbal byste se měli ujistit, že v zápase nebude pršet.
Také americký fotbal bývá počasím často ovlivňován. Při silných deštích dochází ke zpomalení povrchu a k urputnějšímu boji obou týmů. Déšť má dále vliv na přesnost Quartebackových hodů, což se dá říci i o silném větru.
Silný vítr má potom obecně vliv na týmy, jejichž strategie se zakládá na rychlých výpadech a dlouhých přihrávkách.
Tenis se v dešti nehraje. Pokud začne hodně pršet, dochází k přerušení zápasu, zpoždění a případně i k jeho odkladu na druhý den. To může být skvělým impulzem pro prohrávající hráče, kteří se v pauze psychicky zvednou a následně zápas otočí.
Při přerušení zápasu se na počasí nabalují další aspekty. Kvůli posunutí zápasu může být jeden tenista v nevýhodě kvůli tomu, že bude mít dva zápasy blízko u sebe a tudíž si před utkáním tolik neodpočine. Déšť může ovlivnit také to, že tráva bude mokrá a tak bude více klouzat.
Na některých kurtech lze v případě deště uzavřít střechu. V takovém případě dochází ke změně podmínek nad kurtem, což může ovlivnit odskok míčku. Někteří hráči, jako třeba Roger Federer z toho dokážou těžit.
Dalším důležitým faktorem je teplo. Extrémní horko má větší vliv na méně trénované sportovce, tenisty ze severních zemí a dále hodně vysoké hráče.
Posledním významným faktorem je vítr – ten si dokáže pohrát s trajektorií míčku, což může pomoci hráčům, kteří brání základní čáru.
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *
2 Comments