Jelikož se dění v hokeji rychle přelévá z jedné strany na druhou, jedná se o velmi atraktivní sport. Na hokej se ovšem nejen dobře dívá, ale také se na něj velmi dobře sází – tedy alespoň pokud víte co a jak. Jestliže se sázením na hokej teprve začínáte, nebo byste si chtěli utřídit myšlenky a utvrdit se ve svých rozhodnutích, pokračujte ve čtení. Připravili jsme pro vás deset základních bodů, od kterých byste se při sázení na hokej měli odrazit.
Zranění jsou nedílnou součástí každého sportu, tedy i hokeje. V tomto konkrétním případě je přitom důležitost zranění ještě o něco větší, neboť hokej je velmi tvrdý sport, při kterém se holt často něco přihodí. Ať už zlomený palec, vyhozené koleno nebo zablokovaná záda, když se zranění v mužstvu sejde více, může to být docela problém. A stejný problém může nastat ve chvíli, kdy zranění potká elitního střelce, nebo nejproduktivnější útočnou řadu, ale naopak i obranu.
Na rozdíl například od fotbalových utkání se v hokeji cestuje mnohem častěji, neboť zápasy se hrají několikrát do týdne. V zámořské NHL, nebo i v KHL jsou potom překonávané vzdálenosti naprosto ohromující, nehledě na to, že hokejisté jsou na cestách třeba i týden v kuse. To má často dopad nejen a na každého jedince, ale i na celý tým a jeho výkon. V hokeji je taktéž dobře známá tzv. „výhoda domácího“ ledu, tedy jakási psychologická výhoda, která plyne z vlastních kabin, z vlastních fanoušků a vůbec z domácího prostředí (v České hokejové extralize se jedná třeba i o různé rozměry jednotlivých hracích polí).
Cestování je jedním z faktorů výhody domácího hřiště. Výhoda domácího hřiště v hokeji je o to větší, o co více musí týmy cestovat. Největší výhoda domácího hřiště je proto v NHL a KHL.
Do sázení na hokej se po skončení fotbalové sezóny často vrhne hromada fotbalových tipérů. Ti přitom – právě i kvůli neschopnosti uvědomit si důležitost cestování – v sázení na hokej úplně pohoří. Nebuďte mezi nimi!
Ačkoliv vybrané hokejové týmy mají svou nespornou sílu, mohou se potýkat s problémy ve výkonnosti, což z nich v některých zápasech dělá (i přes docela běžné kurzy) namísto favoritů spíše outsidery. Hromada hokejových týmů se za sezónu potýká dokonce i s dlouhodobějšími výpadky výkonnosti, které bookmakeři tolik nezohledňují. Právě toto je proto mezera, na níž se můžete docela slušně napakovat. Chce to jenom bedlivě sledovat zápasy a nebát se vsadit proti favoritovi (a na obrovské kurzy).
Verva Litvínov jakožto vítěz České hokejové extraligy nám ukázala, že kvalita týmu a jeho výkonnost se rekrutuje úplně od zadu. Pokud máte v týmu kvalitního brankáře (v tomto případě Pavla Francouze), prostě bránu zamkne a protivník se do ní nedostane. Je to jednoduchá matematika, která v hokeji obzvláště funguje. Proto na ni nikdy nezapomínejte.
Každý hokejový fanoušek moc dobře ví, že góly padají jenom v případě, že hráči na bránu střílejí. V hokeji je klíčová schopnost uzamčení soupeře v útočné třetině a baterie střel ze všech možných úhlů navrch. Zároveň s tím je ovšem třeba spolehnout se na pečlivou obranu, která bude sehraná a nebude sekat zbytečné chyby. V ideálním případě se tyto dvě složky potkávají. Bohužel některé týmy mají – třeba i dočasně kvůli zranění – v některé této složce díry. Pečlivou analýzou obrany a útoku tak můžete přijít na zajímavé informace a dopracovat se nejen výsledku utkání, ale také zajímavých sázkových příležitostí (například počet gólů), které vám pomohou získat výhodu.
Historie je důležitá kvůli tomu, abychom pochopili současnost. A to v jakémkoliv lidském odvětví včetně sportu. Historie hokejových týmů, respektive vybraných hokejových zápasů vám může prozradit, že některý tým na některý tým prostě neumí, nebo například hraje mnohem tvrději. Jako příklad mohou posloužit týmy Montrealu a Toronta nebo New York Rangers a New York Islanders, případně Sparty Praha a Komety Brno atd.
Ve sportu se může stát cokoliv. A tím spíš v hokeji, kdy klidně padnou tři branky v rámci jedné minuty. Tým může mít dočasné zatmění a pak se i přes veškeré snahy ze ztráty prostě nevymaní. Proto byste neměli sázet na favorita utkání, ale na hodnotné kurzy. Zní vám to zvráceně? Na problematiku hodnotných kurzů se podíváme v některém z příštích článků.
Sázení na sport je duševní činnost, jejíž výsledek je zcela závislý na našem stavu mysli. Jinými slovy řečeno, pokud chcete být ve sázení na sport úspěšní, musíte sázet s čistou hlavou, neovlivněni předchozími nezdary (nebo zdary) a samozřejmě i na základě analýzy.
I pokud hokejovou ligu, na kterou sázíte, znáte naprosto důkladně, neměli byste sázet na každý zápas v řadě. Některé zápasy mohou být příliš vyrovnané, některé pak z pohledu sázkaře docela nejisté. Nehledě na to, že ne každý vypsaný kurz na vámi vybraný zápas bude výhodný. V těchto situacích si proto ušetřete peníze na některé další sázky. Bude to tak lepší.
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *
o Komentářů