V bojových sportech je jedním z nejčastějších způsobů ukončení zápasu knock-out. V MMA však existují i další způsoby ukončení a není tak vždy jednoduché odhadnout, jak zápas skončí. V tomto článku si prozradíme, jak odhadnout právě konec na KO a zkusíme také vysvětlit jak z předzápasových informacích odhadnout knock-out hned v prvním kole nebo ještě dřív!
První „filtr“, který musíme na nadcházející galavečer MMA uplatnit by měl rozhodně spočívat ve stylu bojovníků. Nejprve si tedy ze všech zápasů vyfiltrujeme jen ty, kde by se fight měl odehrávat především v postoji. Ideálně tak vybíráme zápasy bývalých (nebo i stále aktivních) kickboxerů, K1 zápasníků a tak podobně. Naopak souboje, kde se zápasník nebo oba z borců vyznačují svou skvělou úrovní boje na zemi pomocí technik z BJJ a grapplingu z této strategie sázení rovnou vyřadíme.
Ptáte se, jak takové zápasy vlastně poznat? Ideální je, když už jste nějaký ten MMA event viděli a máte alespoň základní přehled o zápasnících vystupujících v organizaci, na jejíž zápasy se chystáte sázet. Pokud si však nejste zcela jistí, stačí se podívat na výsledky minulých zápasů. Většinou vše potřebné dohledáte na stránkách dané MMA organizace. Pokud byste chtěli minulé souboje zápasníků prozkoumat více podrobně, určitě navštivte sherdog.com. Na této webové stránce si podle jména vyhledáte bojovníka a zjistíte, jak se mu v jeho MMA kariéře daří.
Ve statistikách z minulých zápasů nás zajímá především způsob ukončení. Čím víc KO/TKO, tím lépe! Pokud má zápasník většinu ukončení naopak na submission nebo často o výhře či prohře rozhodují rozhodčí, musíte se zaměřit na jiný zápas a jiné bojovníky.
Rychlé KO nebo TKO (v sázení na MMA se na oba způsoby ukončení pohlíží stejně) je většinou důsledkem dusna mezi oběma borci už před samotným střetem v oktagonu. Pokud spolu mají nějaké nevyřízené účty a jeden s druhým nevydrží ani ve stejné místnosti, jedná se o jasné signály, že v zápase místo pro taktický boj na několik kol nebude. Spoustu fanoušků bojových sportů urážky a tzv. trashtalk nemá rádo, ale pro nás se v sázení na rychlé KO jedná o ideální indikátory pro sázku na KO v prvním kole.
Dalším důležitým faktorem u této strategie sázení je zkušenost bojovníků. Hledáme totiž především méně zkušené zápasníky, kteří se nechají lehce vyprovokovat a svým emocím a agresivitě nechávají volný průběh až do momentu začátku zápasu, kdy vše naplno eskaluje. Jinak řečeno, souboje o titul, střetnutí veteránů a zkušených zápasníků nejsou pro sázení na rychlé KO vhodné.
Pokud máme vybraný zápas, u kterého vše odpovídá výše zmíněným parametrům, můžeme přejít k výběru konkrétní sázky. Ideálním časem na vsazení tiketu je až po vážení, které probíhá ráno, v den před turnajem. Vážení by mělo být poslední částí skládačky, která vypovídá o tom, zda je KO/TKO v zápase očekávatelné. Pokud oba zápasníci zvládnou navážit do dané váhové kategorie a staredown se nenese zrovna v přátelském duchu, můžeme se přesunout ke kurzové nabídce.
Zde hledáme příležitosti jako například KO/TKO v prvním kole. Nehledíme na to, kdo vyhraje, ale jen jak a kdy zápas skončí. V netaktické přestřelce pěstí a kloubí může finální úder zasadit kdokoli a nebylo by příliš rozumné volit jednoho ze zápasníků. Další, o něco riskantnější volbou, kterou sázkovky často nabízí je, že zápas skončí do 90 sekund od začátku prvního kola. Kurz bývá často velice lákavý a pokud je jeden ze zápasníků tohoto vyhroceného střetnutí o několik levelů lepší, může se konec fightu dostavit opravdu brzy.
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *
o Komentářů