Sázkový systém Fibonacci

Úvod - Blog - Sázkový systém Fibonacci
Květen.9.2016

Sázkový systém Fibonacci je druhým nejznámějších sázkovým systémem hned po Martingalu. Tento sázkový systém patří mezi tzv. progresivní sázkové systémy, což znamená, že sázkaři v jednotlivých kolech patřičným způsobem navyšují své sázky. Tímto způsobem by v případě výhry vždycky měli pokrýt všechny náklady a ještě navíc vykázat zisk.

Jak sázet podle systému Fibonacci?

Sázkový systém Fibonacci spočívá v sázení na stále stejný výsledek – například na remízu, nebo výhru jednoho z týmů. Přitom musíte ctít obecné pravidlo, že sázený kurz nesmí být nižší jak 2,618 a že sázkové příležitosti na tento výsledek nemají více jak 3 alternativy (nelze tedy vsadit třeba na to, že v zápase bude k vidění přesný výsledek 2:1). Optimální je skutečně sázka na remízu (ve fotbale) nebo na výhru jednoho týmu (v hokeji).

Pokud se vám nepodaří vyhrát, prvotní sázku budete navyšovat podle Fibonacciho řady: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89 a tak dále (každé další číslo v řadě je součtem předešlých dvou čísel – kdybychom tedy chtěli vypočítat číslo následující po 89, potom bychom sečetli 89 + 55 a dostali bychom 144).

Jakmile dosáhnete zisku, berete výhru a vracíte se zpět na začátek řady.

Díky navýšení sázky podle klíče výše v podstatě pokryjete všechny předešlé náklady a navíc vykážete menší zisk.

Příklad sázkového systému Fibonacci:

Vsadíme 10 korun na kurz 3,00 a prohrajeme.

  • Pokračujeme podle Fibonacciho řady a dostaneme se k číslu 1 (naše další sázka tak bude opět 10 korun).

Vsadíme 10 korun na kurz 3,00 a prohrajeme.

  • Pokračujeme podle Fibonacciho řady a dostaneme se k číslu 2 (naše další sázka tak bude 2 × 10, tedy 20 korun).

Vsadíme 20 korun na kurz 3,00 a prohrajeme.

  • Pokračujeme podle Fibonacciho řady a dostaneme se k číslu 3 (naše další sázka tak bude 3 × 10/ nebo 10 + 20 korun, tedy 30 korun).

Vsadíme 30 korun na kurz 3,00 a prohrajeme.

  • Pokračujeme podle Fibonacciho řady a dostaneme se k číslu 5 (naše další sázka tak bude 5 × 10/nebo 20 + 30 korun, tedy 50 korun).

Vsadíme 50 korun na kurz 3,00 a vyhrajeme.

Vyhodnocení příkladu:

Během 5 sázkových kol jsme prosázeli 120 korun. V posledním kole jsme vyhráli 150 korun. Náš zisk z tohoto cyklu je 30 korun (zisk se bude lišit podle výšky sázeného kurzu).

Co byste o sázkovém systému Fibonacci měli vědět?

Výška výhry za použití sázkového systému Fibonacci se liší podle základní sázky i podle kurzu, na který sázíte. Pakliže budete sázet na fotbalové remízy, je docela možné, že vyhrajete ještě o něco více nežli v uvedeném příkladu.

Progrese sázkového systému Fibonacci není tak velká, jako v případě sázkového systému Martingale. Oproti němu navíc může poskytnout vyšší výhru. To ovšem neznamená, že by byl tento sázkový systém zcela jistý, jak o něm rádi prohlašují někteří sázkaři. Abyste zvýšili své šance na výhru, měli byste si v první řadě vyčlenit dostatečný bankroll – progrese je neúprosná a může se stát, že výhra nepřijde třeba i během 20 sázkových kol.

Výhody sázkového systému Fibonacci:

  • Pokud máte dostatek peněz, je tento sázkový systém poměrně jistý.
  • Zvyšování sázek probíhá podle stejného klíče, je tedy docela nenáročný. Na druhou stranu se ovšem neobejdete bez základních výpočtů.
  • Ve své podstatě nemusíte přemýšlet o tom, který hráč vyhraje. Stačí vyčkávat a patřičně navyšovat sázené peníze, načež si k vám výhra vždycky cestu najde.

Nevýhody sázkového systému Fibonacci:

  • Pokud špatně vypočítáte sázku, stane se tento sázkový systém zcela neúčinným.
  • Progrese sice není tak rychlá jako u Martingalu, ale v případě delší nevýherní série stejně dokáže hodně potrápit.
  • Velikost sázek v pozdějších kolech neodpovídá velikosti výhry – abyste vyhráli pár korun, sázíte poměrně velké částky.

Sázkový systém Fibonacci – závěrečné shrnutí

Sázkový systém Fibonacci rozděluje sázkaře na dva rozdílné tábory – jedni ho vychvalují až do nebe a nedají na něj dopustit, druzí naopak tvrdí, že člověk za použití tohoto systému riskuje více, nežli by měl.

V naší redakci se přikláníme k názoru, že sázkový systém Fibonacci by měli používat opatrní začínající sázkaři, kteří si tímto způsobem pojistí výhru v tom smyslu, že vedle sázkových analýz povolají také Fibonacciho sázkovou řadu a lépe se tak vyrovnají s případnými ztrátami.

Sázení podle Fibonacciho řady by vždycky mělo začínat s malými částkami. Velikost úvodní sázky odráží velikost sázek v dalších kolech, takže čím méně na začátku vsadíte, tím méně vsadíte například v 20. sázkovém kole.

Může vás zajímat:

Skvělá výhra 55 tisíc aneb nejlepší tikety nejen z MS

ladyambientte

Velký hokejový fanoušek, který se rád věnuje pokeru, sportu a zdravému životnímu stylu.

o Komentářů

Chtěli byste se podělit o své myšlenky?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *

Napsat komentář