„Štěstí“ a hazard, dvě slova, která jsou spolu neodmyslitelně spjatá už od doby, kdy se ve společnosti koncept sázení objevil poprvé.
Kdo se při sázení spoléhá na štěstí, nebezpečně riskuje, a možná i to je důvod, proč se kolem něj ve světě hazardu vytvořilo tolik mýtů. Řada z nich je neškodná, ale některé můžou napáchat pěkné škody, pokud si je vpustíme do hlavy.
Ukážeme si nejběžnější přesvědčení a důvod, proč bychom je při sázení měli brát s nadsázkou.
Pokud jde o určitá utkání nebo závody, najde se vždycky nějaký člověk, co má „zaručené informace“. Může to být třeba samozvaný expert na daný sport nebo třeba někdo zasvěcený.
Pravda je taková, že takoví lidé většinou tahají králíky z klobouku stejně jako vy. Nikdo nedokáže předpovědět výsledek sportovního utkání s rozumnou jistotou. Je v tom zahrnutá totiž celá řada proměnných.
A taky musíte brát v úvahu to, že lidé, od kterých podobné tipy uslyšíte (říká se jim profesionální tipaři), inkasují peníze za svoje služby a na výhře z vlastních sázek nikterak nelpí.
Z hlediska tipů se tedy spíš zaměřte na ty, které zdokonalí vaši strategii, a nezaměřujte se na specifická utkání. Anebo ještě lépe, pokud toho o utkání moc nevíte, radši si peníze schovejte na jindy.
Fotbalový tým, na který máte políčeno, má šňůru sedmi výher v řadě. Někdy to přece musí skončit, takže teď bude určitě ideální doba vsadit si proti!
Problém s tímto uvažováním spočívá v tom, že jde proti logice. Délka dané šňůry nijak nesouvisí s pravděpodobností, že by měla už brzy skončit: kdo ví, jak dlouhá ještě může být?
Ostatně fotbalový klub Arsenal FC držel v letech 2003–2004 neporazitelnost 38 zápasů v řadě, přestože sázkaři proti němu týden co týden zuřivě sázeli v přesvědčení, že tahle šňůra musí už přece skončit.
A pokud se tomuhle týmu podařilo vyhrát tolik zápasů, neznamená to spíš, že to asi nebudou žádní žabaři? Logika hovoří, že nebude zrovna nejrozumnější proti nim sázet. A tým, který hrál v poslední době otřesně, se asi taky v dohledné době nijak zázračně nevzedme.
Faktor, který by se dal nazvat „teď už to musí přijít“, je ve světě sázek fenoménem, kterému podléhá spousta lidí. Neřaďte se mezi ně.
Tohle je ve světě sázek naprosto běžný mýtus, který roznášejí frustrovaní gambleři, kteří po prohře svých peněz vnímají bookmakery jako snadný terč.
Je to ale jenom strach, který přiživuje existence cinklých kasin. Zatímco stránky, jako je například Kasino Guru, hráčům pomáhají vyhledávat ta nejlepší online kasina, kde můžou bez obav hrát, najde se pořád mnoho případů hráčů, které ze sebe nechají vylákat peníze podvodnými praktikami.
Narazit můžete ale i na sázkařské společnosti, které využívají bezskrupulózní praktiky. Například nastavení nepříznivého kurzu, jehož cílem není nic jiného než si ukrojit tučnější zisk. To pak vede k tomu, že lidé začnou házet celý segment do jednoho pytle.
Přestože v minulosti vyplula na povrch řada skandálů s falšováním sportovních výsledků, z nichž mnozí pamatují zejména korupční skandál v italské lize Serie A (2006), bývají poměrně vzácné a bookmakeři v nich prsty nemívají.
Důvodem je především to, že sami bookmakeři nemají falšování výsledků rádi. Přicházejí totiž kvůli těm, co výsledky manipulují, o spoustu peněz, protože se to většinou týká nepravděpodobných utkání s vysokými kurzy.
A navíc si i tak vydělají dost peněz. Proč by ještě měli porušovat zákon a riskovat pověst?
Lidé hrozně dají na pověry. Podcházení žebříků, přeběhnutí černé kočky přes cestu, pátek 13… tato znamení máme v sobě zafixována už od pradávna.
A pronikla i do světa sportu. O sportovních fanoušcích (i hráčích) je známo, že nosí šťastné spodky nebo že se neholí, dokud jejich tým neprohraje, v domnění, že jejich počínání se aspoň trochu promítne do výsledku.
Asi ale nikoho nepřekvapí, že to je celé jeden velký nesmysl. Často se tím při sázení nicméně necháváme strhnout, až je to zarážející. Sázíme třeba na hráče, který na dresu nosí naši šťastnou sedmičku, přestože ve skutečnosti dává góly jen velmi zřídka, nebo si třeba při poslední sázce zapomenete držet palce a musíte ji opakovat!
Samozřejmě to myslíme v legraci. Ale pokud jde o sázení skutečných peněz na konkrétní výsledek, mějte na paměti, že vaše oblíbená pověra nemá na sázku žádný vliv. Absolutně žádný.
U kurzových sázek se běžně volí strategie nesázení na zápasy s vysokým kurzem. Z toho pak vzniká předpoklad, že sázení na nízké kurzy je vlastně „bezpečné“.
Jenže to není vůbec pravda. Kurz vyjadřuje pravděpodobnost toho, že nastane určitá událost, ale může být zavádějící. To, že je některý výsledek považován za pravděpodobnější, ještě neznamená, že se jedná o dobrou sázku.
Navíc i když polovinu svých sázek na nízké kurzy vyhrajete, pořád můžete být ve ztrátě. Záleží totiž na sázce. Na druhou stranu pak stačí jedna výhra u vysokého kurzu, a můžete se dostat do zisku převyšujícím několik podobných sázek.
Kurz má být jen vodítko, ne strategie. Výsledek sportovního utkání ovlivňuje i řada dalších proměnných. Prozkoumejte je, než vsadíte svoje peníze.
I když je lákavé věřit komentářům, kterých jsou sázkové kanceláře a online fóra plné, vždycky je lepší používat zdravý rozum a logiku. Ve světě kurzových sázek se najdou nejrůznější příběhy, proto nedávejte na mýty ani pověry. Sázení pak pro vás bude mnohem bezpečnějším zážitkem.
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *
o Komentářů